OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Burgundský králik

História môjho chovu

 

 

K chovu králikov som sa dostal ako deviatak na základnej škole. králiky sme začali chovať kvôli senu kosili sme trávu, sušili, obracali a hrabali. Nakoniec sme hľadali ľudí kto si ju zoberie a tak sme sa jedného dňa rozhodli že keď všetku robotu s tou trávou spravíme tak ze zvládneme ju aj uskladniť. tak sme postavili 1. senník a potom aj králikareň .

Prvé králiky čo som mal boli VSS ( veľký svetlý strieborný). Choval som ich len na produkciu mäsa. Veľmi sa s tým nedarilo tak som k ním dokúpil samice BU (burgundské králiky ) tieto už boli aj tetovane a aj s rodokmeňmi. Po dlhšej dobe som potreboval zmeniť chovného samca a tak som spolu s rodinou išiel na  oblastnú výstavu v Nitrianskom Rudne .Hneď sa mi to zapáčilo a rozhodol som sa že aj ja chcem chovať králiky takým spôsobom nie len tak na mäso ale aj výstavne. Zohnal som si kontakt na Predsedu ZO SZCH Nitrianske Rudno  pána Adamca. 

Jedného dňa som sa odhodlal mu zavolať a stať sa členom jeho organizácie. Po telefóne som si zistil čo je treba nato aby som sa stal členom . Na moje prekvapenie to nebolo nič komplikované stačilo prísť na členskú schôdzu tam som dostal tlačivo (prihlášku) tú som vypísal a odovzdal . Potom som bol vyzvaný aby som povedal kto som a čo by som chcel chovať. Nakoniec bolo odhlasované moje členstvo.

Takto som sa stal členom a aj chovateľom králikov nie len na úrovni produkcie mäsa ale aj chovu výstavných králikov.

Momentálne chovám Burgundské králiky.

Samozrejme že tento koniček zabera vela času a tak sa o robutu delime v rámci celej rodiny: Oco, Mama, Sestra a Ja.